KOLLÉGIUM

Intézményünk működési specifikuma, hogy az intézménnyel egybeszervezett kollégiuma van. A kollégium célkitűzései azonosak az iskola nevelési programjában rögzített gyógypedagógiai alapelvekkel és nevelési koncepciókkal.

Intézményi környezet

A kollégium nem önálló intézményként működik, hanem az iskola részeként. A kollégiumi épület egy udvarban található az oktatási intézménnyel.

Délutánonként a kollégiumi nevelőtanárok órarendi keretek között előre tervezetten szervezik meg a délutáni tevékenységeket – tanulószobai foglalkozások, kollégiumi foglalkozások, tanulmányi séták a városban stb.

Az esti kollégiumi életet alapvetően meghatározzák az esti tevékenységek, majd a szabadidő hasznos eltöltésére tevődik a hangsúly. Ilyenkor van lehetőségük  a tanulóknak barátkozni, beszélgetni, játszani egymással.