SZAKISKOLA

Szakiskolánkba sajátos nevelési igényű, hallássérült vagy tanulásban akadályozott tanulók jelentkezését várjuk. A felvételhez a Hallássérültek Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottsága vagy a Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság szakértői javaslata szükséges.

Képzéseink nappali rendszerűek. Felvételi vizsga nincs. A szakmai képzés korszerű, jól felszerelt számítástechnika termekben, kiscsoportos formában történik.

Kozmutza Flóra Általános Iskola és Szakiskola Klúg Péter Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Kollégium és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény (tagintézmény)

OM azonosító: 038484/010

Cím 6725 Szeged, Bécsi krt. 38.
Telefonszám 62/547-180
E-mail iskolatitkar.klugpeteriskola@gmail.com
Intézményvezető neve Megyesi Istvánné
Intézményvezető e-mail címe kozmutza@kfisk-hmvhely.edu.hu
Tagintézmény-vezető neve Kis Antal
Tagintézmény-vezető e-mail címe kisantal.klugp.egymi@gmail.com
Pályaválasztási felelős neve Ökrösné Nacsa Henrietta
Honlap címe, linkje https://klugpeteriskolaszeged.kozmutzaflora.hu/

Szakiskolai képzés

Ágazat/ tanulmányi terület Képzés megnevezése Képzés azonosító száma Kód-szám Képzési forma A képzés időtartama (tanév) Felvehető létszám (fő)
Informatika és távközlés Számítógépes adatrögzítő (tanulásban akadályozott tanulóknak) 32 0012 nappali 1+2 év 13 fő
Mezőgazdaság és erdészet Parkgondozó (tanulásban akadályozott tanulóknak) 27 0013 nappali 1+2 év 13 fő
Informatika és távközlés Számítógépes adatrögzítő (hallássérült tanulóknak) 32 0019 nappali 2 év 13 fő
Mezőgazdaság és erdészet Parkgondozó (hallássérült tanulóknak) 27 0013 nappali 2 év 13 fő
Szükséges iskolai végzettség 8 évfolyamos általános iskola vagy eltérő tantervű általános iskola
Felvételi feltétel/ Alkalmassági követelmény A Hallásvizsgáló Országos Szakértői és Rehabilitációs Bizottság vagy a Megyei Szakértői Bizottság szakvéleményének megléte (tanulásban akadályozott/hallássérült tanuló). Orvosi alkalmasság
A felvételi döntés alapja Az iskola csak SNI tanulókat vesz fel a szakértői véleményben szereplő diagnózis alapján
A felvételről való értesítés módja és ideje Az iskola írásban, postai úton megküldi a felvételről szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak az általános felvételi eljárás szerint .
A képzés kezdete 2024.09.01.
A tanulmányokat záró vizsga Szakmai vizsga
Oktatott idegen nyelv Angol
Kollégiumi elhelyezés Igényelhető
Nyílt nap időpontja Telefonos egyeztetés alapján a tanév során folyamatosan várjuk az érdeklődőket. 2023.11.14-én nyílt napot, pályaorientációs napot tartunk az érdeklődőknek.